Přírodní opalovací
řada

Minerální nebo chemický UV filtr?

K čemu je nám slunění dobré a jak nás může naopak ohrozit? Jaké jsou rozdíly mezi opalovacími krémy s chemickým a minrálním UV filtrem? Co je pro nás vhodnější a proč? Toto všechno se dočtete v mém článku na blogu.

Přírodní opalovací řada od Eurony

Opalovací krém SPF 25

kód 6078, 100 ml

OCHRANA

Ochranný krém obsahuje minerální filtry chránící před UVA i UVB zářením. Je obohacený o rýžový a kokosový olej, Aloe vera a extrakt z papáji, které hloubkově vyživují pokožku, zabraňují jejímu předčasnému stárnutí a pomáhají předcházet pigmentovým skvrnám. Krásně se roztírá, rychle se vstřebává bez pocitu mastnoty. Je voděodolný a nádherně voní po ananasu a papáji. Je mimořádně šetrný  pokožce. Vhodný od 3 let. Je testován SZÚ. 

Moje zkušenost: krém se krásně roztírá a rychle vstřebá, nezanechává bílý film, pokožka je krásně rozzářená. A nádherně voní. 

Balzám po opalování

kód 6079, 100ml

INTENZIVNÍ REGENERACE

Zklidňující regenerační balzám s panthenolem a alantoinem pečuje o pokožku podrážděnou sluncem. Přírodní složení obohacené o rýžový a kokosový olej, Aloe vera a extrakt z papáji hloubkově hydratuje, podporuje obnovu buněk a chrání pokožku před předčasným stárnutím. Má mírný chladivý efekt a je vhodný od 3 let. 

Ochranný sprchový gel

kód 6080, 250 ml

ZKLIDNĚNÍ A HYDRATACE

Zklidňující regenerační sprchový gel s panthenolem a alantoinem jemně očišťuje, harmonizuje a osvěžuje pokožku namáhanou sluncem. Dodává hloubkovou hydrataci, podporuje obnovu buněk a chrání před předčasným stárnutím. Vhodný od 3 let.

Ochranná pleťová maska

kód 6081

HLOUBKOVÁ OBNOVA

Rozjasňující liftingová maska na bázi alginátu z mořských řas s vysokým obsahem minerálů. Přírodní složení obohacené o extrakty z ananasu a papáji s množstvím antioxidantů hloubkově vyživuje a regeneruje pleť, chrání proti působení volných radikálů a redukuje černé tečky. Podporuje buněčnou obnovu a stimuluje tvorbu kolagenu. Odstraňuje známky únavy a zanechává pleť vyhlazenou, odpočatou a zářivě svěží

Desatero bezpečného opalování

K letním měsícům neodmyslitelně patří opalování. Slunce nám zlepšuje náladu a je pro nás také hlavním zdrojem vitaminu D. Sluneční paprsky však přestavují i jistá rizika pro naše zdraví. Následkem nadměrného vystavení slunečním paprskům může být celá řada zdravotních obtíží. Proto je zcela zásadní nepodcenit prevenci a dodržovat důležité zásady bezpečného opalování i při běžných venkovních aktivitách. 

1. Ochranu volte dle Vašeho fototypu a klimatického pásmu

Každý jsme jiný a každý z nás může pobývat na slunci jinak dlouhou dobu. Pro většinu lidí s výjimkou fototypu 1 je při pobytu v ČR vhodný střední stupeň ochrany SPF 25

2. Dostatečné množství

Vždy použijte dostatečné množství krému. Zde se opravdu nevyplatí šetřit! Chráníte sebe a své děti. Vždy je lepší trochu krému přidat. 

3. Opakujte

Aplikaci je během dne potřeba opakovat. I když je krém voděodolný, nevydrží na pokožce stále. Mažte se znovu hlavně po koupání, ale i po utírání ručníkem a pocení.

4. Nic nechrání 100%

Pamatujte, že žádný opalovací prostředek nechrání 100%. I opalovací krémy s nejvyššími SPF nechrání kompletně. Je potřeba omezit dobu na přímém slunci a chránit se oblečením či slunečníkem. 

5. Pokrývka hlavy

Chraňte se pokrývkou hlavy a oči brýlemi. Předejdete bolestem hlavy, nevolnosti či dokonce zvracení. Zároveň tak chráníte i citlivý obličej (klobouk, kšiltovka)

6. Dostatek tekutin

V létě mnoho tekutin ztrácíme pocením, které slouží k ochlazení našeho těla. Doplňujte tekutiny po menších množstvích zato často. 

7. Kolem poledne – vyhněte se slunci

Mezi 11 – 15 h  se raději schovejte a dejte si siestu, jako to dělají jižní národy. V tuto dobu je slunce totiž nejsilnější. 

8. Pozor na děti

Děti mají mnohem citlivější a hlavně tenčí a propustnější pokožku. I proto není u nich doporučováno používat chemické filtry. Ty nejmenší děti přímému sluníčku nevystavujte pokud možno vůbec. 

9. Po opalování balzám

Pokožku namáhanou sluncem po jejím šetrném očištění a osprchování ošetřete zklidňujícím balzámem po opalování. 

10. Pleť a dekolt

Tyto partie jsou nejcitlivější a je potřeba je chránit nejvíce. Známky stárnutí jsou právě na těchto místech nejméně vítané. 

Kolik procent odfiltrují krémy s faktorem:

SPF 15 – propustí do kůže 1/15 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 93% paprsků.
SPF 30 –propustí do kůže 1/30 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 97% paprsků.
SPF 50 –propustí do kůže 1/50 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 98% paprsků.

Nejvyšší možný faktor na obalu je SPF 50:

Sami vidíte, že rozdíl mezi faktorem 15 a 50 není velký. I z tohoto důvodu už pár let nenajdeme krémy s  označením vyšším než SPF 50. Rozdíl mezi SPF 50 a SPF 100 tvoří nějakých 0,003%. Bylo to matoucí, označení SPF  100 navozovalo pocit 100% ochrany (což není možné) a přitom odfiltroval jen o pár tisícin procenta více. Evropská komise rozhodla používat jako nejvyšší možný faktor ochrany SPF 50. Pokud má tedy například i 90, stejně nese krém označení SPF 50.

Zjednodušené počty:

Pokud potřebujete vědět, jak dlouho můžete na slunci pobývat, zjednodušeně si jej můžete vypočítat tak, že váš čas (dle fototypu) vynásobíte faktorem. Příklad: svých 10 minut vynásobíte 25 (SPF faktor) = 250 minut (asi 4 hodiny). To platí pouze v tom případě, že aplikujete dostatečné množství a opakujete (po pocení, koupání…).  Dobu 4 hodin během 1 dne nepřekračujte.

Jaký jste fototyp?

Každý jsme jedinečný a každý máme v kůži různé množství kožního pigmentu melaninu, který chrání organismus proti UV záření. Je to dáno také geneticky. Na základě dlouhodobého vývoje a nutnosti přizpůsobit se přírodním podmínkám vznikly v různých populacích rozdíly v pigmentaci kůže. 

Fototyp vyjadřuje intenzitu pigmentace = přirozeného zbarvení kůže a určuje se podle reakce kůže na expozici jarnímu nebo časně letnímu polednímu slunci. Tato reakce koreluje s pigmentací kůže, barvou očí a vlasů. Čím má člověk světlejší kůži, vlasy a oči, tím nižší je číslo kožního fototypu. Se stoupajícím číslem fototypu odolnost kůže vůči slunečnímu záření stoupá. Níže popisuji 4 fototypy typické pro naši oblast. 

Fototyp 1

Nápadně světlá pleť, rezavé vlasy, velké množství pih, modré oči. Při pobytu na slunci se prakticky vždy spálí, kůže nezhnědne.
Čas, za který se kůže spálí, je mezi 3 až 10 minutami

Fototyp 3

Světle hnědá pleť, hnědé až tmavé vlasy, hnědé oči. Dobře se opalují, málokdy se spálí, spálení mírné.
Čas, za který se kůže spálí je mezi 20 a 30 minutami.

Fototyp 2

Světlá pleť, pihy řídké, světlé vlasy, modré, zelené či šedé oči. Opalují se do červena, často se spálí.
Čas, za který se kůže spálí, je mezi 10 a 20 minutami.

Fototyp 4

Tmavá pleť, velmi tmavé vlasy i oči. Kůže není citlivá na slunce, opálí se rychle a hodně, opálení dlouho vydrží. 
Čas, za který se kůže spálí, je 40 minut.

 

První objednávka – jak ji mít nejvýhodněji?

Rozjet to rovnou na 100! ..... Rozhodli jste se poprvé objednat svoji Euronu? Doporučuji nezaváhat! Stejně, jako jsem to tehdy udělala já. Jen při vaší první objednávce máte totiž možnost získat opravdu velikou hromadu výhod, dárků a bonusů a ušetřit tak celkem 1333...

Tady se brzy objeví video, které jsem o opalování pro Vás natočila. 

Pleťová maska – první testování

Dneska jsem pro vás testovala novou masku. Jsem nadšená! Mám po ní úplně hebkou a vypnutou pleť. Navíc nádherně voní. A stačí jí mnohem méně, než je psáno v návodu!!! Takže jako s celou Euronou…😁
Balení obsahuje 2 sáčky, jeden je určený na 3 aplikace. Masku si přímo před použitím smícháte – prášek ze sáčku s vodou. Je tak vždy čerstvá. Na jednu masku se má použít jedna polévková lžíce. Postupovala jsem tak… Ale bohatě by stačila vrchovatá čajová lžička! Hodně masky mi v hrníčku zbylo. Samozřejmě je potřeba i stejně ponížit i objem vody.

A teď trocha počtů: katalogová cena je 299 Kč. Dle návodu na 6 aplikací. Jedna by stála cca 50 Kč.

Po mé zkušenosti: z celého balení namícháme víc… přibližně dvojnásobek = 12 aplikaci. Jedna pak stojí 25 Kč. S vlastním zákaznickými účtem nakupujete za ceny A ( bez 20% marže). Jedna aplikace pak bude stát necelých 21 Kč.

Chcete ji také? Stačí kliknout a přejít do e-shopu.

Jako moji čtenáři máte již na první nákup výraznou slevu (nakupujete bez 20% maloobchodní marže). Stačí zadat v objednávce heslo pro hosta 420-2139536441 (pokud se vám nepropíše samo). Sleva se odečte automaticky v košíku.

Objednáváte poprvé? Pak na vás čeká pár výhod navíc – přečtěte si, jak je získat a ušetřit ještě víc!

Kontakt

Vyplňte všechny potřebné údaje a já se Vám ozvu co nejdříve zpět.

Ozvěte se mi!

MUDr. Kristina Pitrová
Rubínová TOP manažerka Eurony

Využijte nákup za velkoobchodní ceny.
Zadejte při prvním nákupu na webu Eurony
HESLO PRO HOSTA:
420-2139536441

Potřebujete poradit? Napište mi nebo jednoduše zavolejte.
kristina.pitrova@zdravadrogerie.cz
tel: +420 775 991 521

Korespondenční: Na Návsi 44, Hlásná Třebáň – Rovina, 26718
Adresa: Chudenická 38, Praha 10, 10200
IČ: 74736230

Napište mi

Pin It on Pinterest

Share This